DSPIC30F6013A-30I/PT
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
DSPIC30F6013A-30I/PT
Manufacture:
Microchip Technology
Package:
80-TQFP
Datasheet:
DSPIC30F6013A-30I/PT
Description:
IC MCU 16BIT 132KB FLASH 80TQFP
In Stock
623 pcs On sales
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package
80-TQFP (12x12)
Connectivity
CANbus, I²C, SPI, UART/USART
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.5V ~ 5.5V
Mounting Type
Surface Mount
Number of I/O
68
Core Processor
dsPIC
Speed
30 MIPs
Package / Case
80-TQFP
Series
dsPIC™ 30F