L100J5R0
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
L100J5R0
Manufacture:
Ohmite
Package:
Radial, Tubular
Datasheet:
L100J5R0
Description:
RES CHAS MNT 5 OHM 5% 100W
Product Attribute
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Coating, Housing Type
Vitreous Enamel Coated
Packaging
Bulk
Height - Seated (Max)
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Lead Style
Solder Lugs
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Resistance
5 Ohms
Composition
Wirewound
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
100W
Package / Case
Radial, Tubular
Mounting Feature
Brackets (not included)
Series
270
Size / Dimension
0.752" Dia x 6.500" L (19.10mm x 165.10mm)
Company Profile
company
1) Good quality control
2) Highly competitive prices
3) state-of-art technology products
4) Fast and professional offers and solutions
5) Smooth communication & 24h on-line service 6) Effective OEM&ODM service
PROFESSIONAL TEAM
Category
L100J5R0 Relevant information
L1003A
L1003A
SOLENOID L-10 12V 8.1-9.9 OHM