H3CR-FN AC24-48/DC12-48
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
H3CR-FN AC24-48/DC12-48
Manufacture:
Omron Automation and Safety
Package:
Datasheet:
H3CR-FN AC24-48/DC12-48
Description:
RELAY TIME DELAY 30HRS 5A 250V
In Stock
2 pcs On sales
Product Attribute
Timing Adjustment Method
Hand Dial
Series
H3CR-F
Circuit
DPDT (2 Form C)
Function
Repeat Cycle, Twin Timer
Delay Time
0.05 Sec ~ 30 Hrs
Relay Type
Mechanical Relay
Part Status
Active
Mounting Type
Socketable
Voltage - Supply
24 ~ 48VAC, 12 ~ 48VDC
Termination Style
Plug In, 11 Pin (Octal)
Timing Initiate Method
Input Voltage
Contact Rating @ Voltage
5A @ 250VAC