H3CR-H8L AC100-120 S
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
H3CR-H8L AC100-120 S
Manufacture:
Omron Automation and Safety
Package:
Datasheet:
H3CR-H8L AC100-120 S
Description:
RELAY TIME DELAY 12SEC 5A 250V
In Stock
2 pcs On sales
Product Attribute
Timing Adjustment Method
Hand Dial
Series
H3CR-H
Circuit
DPDT (2 Form C)
Function
Off-Delay
Delay Time
0.05 Sec ~ 12 Sec
Relay Type
Mechanical Relay
Part Status
Active
Mounting Type
Socketable
Voltage - Supply
100 ~ 120VAC
Termination Style
Plug In, 8 Pin (Octal)
Timing Initiate Method
Input Voltage
Contact Rating @ Voltage
5A @ 250VAC