H5CX-L8D-N DC12-24/AC24
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
H5CX-L8D-N DC12-24/AC24
Manufacture:
Omron Automation and Safety
Package:
Datasheet:
H5CX-L8D-N DC12-24/AC24
Description:
RELAY TIME DELAY 9999HRS 5A 250V
In Stock
3 pcs On sales
Product Attribute
Timing Adjustment Method
Up/Down Digit Keys
Series
H5CX
Circuit
SPDT (1 Form C)
Function
Programmable (Multi-Function)
Delay Time
0.001 Sec ~ 9999 Hrs
Relay Type
Mechanical Relay
Part Status
Active
Mounting Type
Socketable
Voltage - Supply
24VAC, 12 ~ 24VDC
Termination Style
Plug In, 8 Pin (Octal)
Timing Initiate Method
Input Voltage, Trigger Signal
Contact Rating @ Voltage
5A @ 250VAC