74F269SC
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
74F269SC
Package:
24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
74F269SC
Description:
IC COUNTER BIN BIDIR 24-SOIC W
Product Attribute
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Base Part Number
74F269
Reset
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Series
74F
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Direction
Up, Down
Supplier Device Package
24-SOP
Number of Bits per Element
8
Count Rate
100MHz