74F569SC
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
74F569SC
Package:
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
74F569SC
Description:
IC COUNTER BINARY 4BIT 20-SOIC
Product Attribute
Timing
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Direction
Up, Down
Supplier Device Package
20-SOIC
Count Rate
90MHz
Logic Type
Binary Counter
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Base Part Number
74F569
Reset
Asynchronous/Synchronous
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Series
74F