NSR05T30P2T5G
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
NSR05T30P2T5G
Manufacture:
ON Semiconductor
Package:
SOD-923
Datasheet:
NSR05T30P2T5G
Description:
TRENCH SCHOTTKY
Product Attribute
Supplier Device Package
SOD-923
Reverse Recovery Time (trr)
9ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
85µA @ 30V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30V
Current - Average Rectified (Io)
500mA (DC)
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C
Series
Diode Type
Schottky
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Capacitance @ Vr, F
33pF @ 1V, 1MHz