16SEQP330M
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
16SEQP330M
Manufacture:
Panasonic Electronic Components
Package:
Radial, Can
Datasheet:
16SEQP330M
Description:
CAP ALUM POLY 330UF 20% 16V T/H
In Stock
952 pcs On sales
Product Attribute
Capacitance
330µF
Ripple Current @ Low Frequency
236mA @ 120Hz
Part Status
Active
Ripple Current @ High Frequency
4.72A @ 100kHz
Applications
General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance)
16mOhm
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Can
Voltage - Rated
16V
Type
Polymer
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C
Series
OS-CON™, SEQP
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Ratings
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%