2SEPC330MZ
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
2SEPC330MZ
Manufacture:
Panasonic Electronic Components
Package:
Radial, Can
Datasheet:
2SEPC330MZ
Description:
CAP ALUM POLY 330UF 20% 2.5V T/H
In Stock
410 pcs On sales
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Tolerance
±20%
Surface Mount Land Size
Capacitance
330µF
Ripple Current @ Low Frequency
209mA @ 120Hz
Part Status
Active
Ripple Current @ High Frequency
4.18A @ 100kHz
Applications
General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance)
7mOhm
Lead Spacing
0.079" (2.00mm)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Can
Voltage - Rated
2.5V
Type
Polymer
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Series
OS-CON™, SEPC
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Ratings
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)