4SEP330M
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
4SEP330M
Manufacture:
Panasonic Electronic Components
Package:
Radial, Can
Datasheet:
4SEP330M
Description:
CAP ALUM POLY 330UF 20% 4V T/H
In Stock
173 pcs On sales
Product Attribute
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Can
Voltage - Rated
4V
Type
Polymer
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Series
OS-CON™, SEP
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Ratings
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Tolerance
±20%
Surface Mount Land Size
Capacitance
330µF
Ripple Current @ Low Frequency
128mA @ 120Hz
Part Status
Active
Ripple Current @ High Frequency
2.56A @ 100kHz
Applications
General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance)
35mOhm
Lead Spacing
0.138" (3.50mm)