EEH-ZE1V151V
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
EEH-ZE1V151V
Manufacture:
Panasonic Electronic Components
Package:
Radial, Can - SMD
Datasheet:
EEH-ZE1V151V
Description:
CAP ALUM POLY 150UF 20% 35V SMD
In Stock
933 pcs On sales
Product Attribute
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Radial, Can - SMD
Voltage - Rated
35V
Type
Hybrid
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 145°C
Series
ZE
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Packaging
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 145°C
Tolerance
±20%
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Capacitance
150µF
Ripple Current @ Low Frequency
105mA @ 100Hz
Part Status
Active
Ripple Current @ High Frequency
700mA @ 100kHz
Applications
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
27mOhm