ERZ-E05A391
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
ERZ-E05A391
Package:
Disc 7mm
Datasheet:
ERZ-E05A391
Description:
VARISTOR 390V 1.2KA DISC 7MM
Product Attribute
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
429V
Energy
26J
Varistor Voltage (Min)
351V
Varistor Voltage (Typ)
390V
Capacitance @ Frequency
130pF @ 1kHz
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Disc 7mm
Current - Surge
1.2kA
Maximum AC Volts
250V
Maximum DC Volts
320V