ERZ-E07A431
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
ERZ-E07A431
Package:
Disc 9mm
Datasheet:
ERZ-E07A431
Description:
VARISTOR 430V 2.5KA DISC 9MM
Product Attribute
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
473V
Energy
60J
Varistor Voltage (Min)
387V
Varistor Voltage (Typ)
430V
Capacitance @ Frequency
210pF @ 1kHz
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Disc 9mm
Current - Surge
2.5kA
Maximum AC Volts
275V
Maximum DC Volts
350V