ERZ-E10A431
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
ERZ-E10A431
Manufacture:
Panasonic Electronic Components
Package:
Disc 11.5mm
Datasheet:
ERZ-E10A431
Description:
VARISTOR 430V 4.5KA DISC 11.5MM
Product Attribute
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
473V
Energy
99J
Varistor Voltage (Min)
387V
Series
ZNR®
Varistor Voltage (Typ)
430V
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
350pF @ 1kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Disc 11.5mm
Current - Surge
4.5kA
Maximum AC Volts
275V
Maximum DC Volts
350V