ERZ-E10A471
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
ERZ-E10A471
Package:
Disc 11.5mm
Datasheet:
ERZ-E10A471
Description:
VARISTOR 470V 4.5KA DISC 11.5MM
Varistor Voltage (Typ)
470V
Capacitance @ Frequency
320pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 11.5mm
Current - Surge
4.5kA
Maximum AC Volts
300V
Maximum DC Volts
385V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
517V
Energy
106J
Varistor Voltage (Min)
423V