ERZ-E10A911
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
ERZ-E10A911
Package:
Disc 12.50mm
Datasheet:
ERZ-E10A911
Description:
VARISTOR 910V 4.5KA DISC 12.50MM
Product Attribute
Varistor Voltage (Max)
1.001kV
Energy
168J
Varistor Voltage (Min)
819V
Varistor Voltage (Typ)
910V
Capacitance @ Frequency
220pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 12.50mm
Current - Surge
4.5kA
Maximum AC Volts
550V
Maximum DC Volts
745V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)