ERZ-E11A511
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
ERZ-E11A511
Package:
Disc 13mm
Datasheet:
ERZ-E11A511
Description:
VARISTOR 510V 6KA DISC 13MM
Varistor Voltage (Typ)
510V
Capacitance @ Frequency
310pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 13mm
Current - Surge
6kA
Maximum AC Volts
320V
Maximum DC Volts
410V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
561V
Energy
190J
Varistor Voltage (Min)
459V