ERZ-E14A391S1
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
ERZ-E14A391S1
Manufacture:
Panasonic Electronic Components
Package:
Disc 14mm
Datasheet:
ERZ-E14A391S1
Description:
VARISTOR DISC 14MM 390V
Product Attribute
Maximum AC Volts
250V
Maximum DC Volts
320V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
429V
Varistor Voltage (Min)
351V
Energy
275J
Varistor Voltage (Typ)
390V
Series
ZNR®
Capacitance @ Frequency
800pF @ 1kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Disc 14mm