ERZ-SF2MK121
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
ERZ-SF2MK121
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
ERZ-SF2MK121
Description:
VARISTOR 120V 600A 2SMD JLEAD
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Current - Surge
600A
Maximum AC Volts
75V
Maximum DC Volts
100V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
132V
Energy
5.0J
Varistor Voltage (Min)
108V
Varistor Voltage (Typ)
120V