ERZ-V07D271
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
ERZ-V07D271
Package:
Disc 7mm
Datasheet:
ERZ-V07D271
Description:
VARISTOR 270V 1.75KA DISC 7MM
Product Attribute
Current - Surge
1.75kA
Maximum AC Volts
175V
Maximum DC Volts
225V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
303V
Energy
24J
Varistor Voltage (Min)
247V
Varistor Voltage (Typ)
270V
Capacitance @ Frequency
150pF @ 1kHz
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Disc 7mm