ERZ-V10D101
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
ERZ-V10D101
Package:
Disc 10mm
Datasheet:
ERZ-V10D101
Description:
VARISTOR 100V 3.5KA DISC 10MM
Varistor Voltage (Typ)
100V
Capacitance @ Frequency
1700pF @ 1kHz
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Disc 10mm
Current - Surge
3.5kA
Maximum AC Volts
60V
Maximum DC Volts
85V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
110V
Energy
17J
Varistor Voltage (Min)
90V