ERZ-V10D361
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
ERZ-V10D361
Manufacture:
Panasonic Electronic Components
Package:
Disc 10mm
Datasheet:
ERZ-V10D361
Description:
VARISTOR 360V 3.5KA DISC 10MM
Product Attribute
Maximum DC Volts
300V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
396V
Energy
65J
Varistor Voltage (Min)
324V
Series
ZNR®
Varistor Voltage (Typ)
360V
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
300pF @ 1kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Disc 10mm
Current - Surge
3.5kA
Maximum AC Volts
230V