HG-C1100L3-P
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
HG-C1100L3-P
Manufacture:
Panasonic Industrial Automation Sales
Package:
Datasheet:
HG-C1100L3-P
Description:
SENSOR REFLECTIVE 100MM PNP
Active
Cable Length
78.74" (2m)
Light Source
Red Laser Diode (655nm)
Response Time
1.5ms
Sensing Method
Reflective
Adjustment Type
Teaching Method
Sensing Distance
3.937" (100mm)
Voltage - Supply
21.6V ~ 26.4V
Connection Method
Cable
Ingress Protection
IP67
Output Configuration
PNP - Open Collector
Series
HG-C1000L
Operating Temperature
-10°C ~ 45°C