T25FR-M20Y
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
T25FR-M20Y
Manufacture:
Panduit Corp
Package:
Datasheet:
T25FR-M20Y
Description:
SPIRAL WRAP 1/4" X 1000' BLACK
Product Attribute
Width
Environment Protection
Length
1000' (304.80m)
Diameter - Inside, Expanded
2.000" (50.80mm)
Series
T
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Features
Diameter - Inside, Non-Expanded
Material
Polyethylene (PE)
Diameter - Outside, Non-Expanded
0.250" (6.35mm)
Part Status
Active
Wall Thickness
0.040" (1.02mm)
Heat Protection
Flame Retardant
Type Attributes
Harness
Liquid Protection
Type
Spiral Wrap
Abrasion Protection
Abrasion Resistant
Color
Black
Operating Temperature
-20°C ~ 50°C