FDA2-25489QBHW4D-L
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
FDA2-25489QBHW4D-L
Manufacture:
Qualtek
Package:
Datasheet:
FDA2-25489QBHW4D-L
Description:
FAN AXIAL 254X89MM 230VAC WIRE
Product Attribute
Approvals
CE, cURus, TUV
Ingress Protection
IP56M - Dust Protected, Water Resistant
Part Status
Active
Current Rating (Amps)
0.420A
Termination
2 Wire Leads
Operating Temperature
-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Bearing Type
Ball
RPM
3200 RPM
Power (Watts)
92.0W
Noise
68.0 dB(A)
Voltage Range
Width
89.00mm
Static Pressure
0.846 in H2O (210.7 Pa)
Series
HPLC, FDA2-25489
Voltage - Rated
230VAC
Weight
6 lbs (2.7 kg)
Lifetime @ Temp.
100000 Hrs @ 25°C
Air Flow
860.0 CFM (24.08m³/min)
Material - Blade
Steel
Fan Type
Tubeaxial
Material - Frame
Aluminum
Features
Size / Dimension
Round - 254mm Dia