BP5047A24
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
BP5047A24
Manufacture:
ROHM Semiconductor
Package:
12-SIP Module, 6 Leads
Datasheet:
BP5047A24
Description:
IC AC/DC CONV 24V 150MA SIP12
Product Attribute
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C (With Derating)
Power (Watts)
4W
Current - Output (Max)
150mA
Package / Case
12-SIP Module, 6 Leads
Line Regulation
50mV
Type
Enclosed
Load Regulation
50mV
Series
BP5047
Voltage - Input
176 ~ 253 VAC
Weight
Size / Dimension
1.36" L x 0.36" W x 0.75" H (34.5mm x 9.2mm x 19.1mm)
Features
Number of Outputs
1
Approvals
Voltage - Output 1
24V
Efficiency
78%
Voltage - Output 2
Part Status
Active
Voltage - Output 3
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Output 4
Company Profile
company
1) Good quality control
2) Highly competitive prices
3) state-of-art technology products
4) Fast and professional offers and solutions
5) Smooth communication & 24h on-line service 6) Effective OEM&ODM service
PROFESSIONAL TEAM
Category
BP5047A24 Relevant information
BP5011
IC AC/DC CONV ZC NONISO
IC AC/DC CONV ZC NONISO
IC REG BUCK 5V 300MA 6SIP