RB058LAM100TFTR
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RB058LAM100TFTR
Manufacture:
ROHM Semiconductor
Package:
SOD-128
Datasheet:
RB058LAM100TFTR
Description:
AUTOMOTIVE SCHOTTKY BARRIER DIOD
Product Attribute
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100V
Current - Average Rectified (Io)
3A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Series
Automotive, AEC-Q101
Packaging
Digi-Reel®
Diode Type
Schottky
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
SOD-128
Capacitance @ Vr, F
Supplier Device Package
PMDTM
Current - Reverse Leakage @ Vr
3µA @ 150V