RBR1L60ATE25
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RBR1L60ATE25
Manufacture:
ROHM Semiconductor
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
RBR1L60ATE25
Description:
DIODE SCHOTTKY 60V 1A PMDS
Product Attribute
Capacitance @ Vr, F
Supplier Device Package
PMDS
Current - Reverse Leakage @ Vr
75µA @ 60V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
60V
Current - Average Rectified (Io)
1A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Series
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
530mV @ 1A