DW-12-15-T-S-206
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
DW-12-15-T-S-206
Manufacture:
Samtec, Inc.
Package:
Datasheet:
DW-12-15-T-S-206
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H TIN
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
Part Status
Active
Row Spacing
Termination
Solder
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Mounting Type
Through Hole
Number of Rows
1
Number of Positions
12
Length - Overall Pin
0.630" (16.002mm)
Color
Black
Length - Stack Height
0.206" (5.232mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Length - Post (Mating)
0.314" (7.976mm)