DRA-CN048D120
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
DRA-CN048D120
Manufacture:
Sensata-Crydom
Package:
Module
Datasheet:
DRA-CN048D120
Description:
SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-48V
Product Attribute
Voltage - Input
100 ~ 140VAC
Termination Style
Screw Terminal
Supplier Device Package
Series
DRACN
Circuit
SPST-NO (1 Form A)
Packaging
Bulk
Output Type
DC
Part Status
Obsolete
Load Current
100mA
Mounting Type
DIN Rail
Package / Case
Module
Voltage - Load
0V ~ 48V