IQ10-06NPOKT0S
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
IQ10-06NPOKT0S
Manufacture:
SICK, Inc.
Package:
Module
Datasheet:
IQ10-06NPOKT0S
Description:
SENSOR PROX INDUCT 6MM IP68 MOD
Product Attribute
Voltage - Supply
10V ~ 30V
Termination Style
Connector
Ingress Protection
IP68
Series
Response Frequency
2kHz
Indicator
LED
Operating Temperature
-25°C ~ 75°C (TA)
Shielding
Shielded
Output Type
PNP-NC, 3-Wire
Part Status
Active
Sensor Type
Inductive
Package / Case
Module
Material - Body
Plastic
Sensing Distance
0.236" (6mm)