IQ40-40NNPKK0S
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
IQ40-40NNPKK0S
Manufacture:
SICK, Inc.
Package:
Module
Datasheet:
IQ40-40NNPKK0S
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 40MM MOD
Product Attribute
Output Type
NPN-NC/NO, 4-Wire
Part Status
Active
Sensor Type
Inductive
Package / Case
Module
Material - Body
Plastic
Sensing Distance
1.575" (40mm)
Voltage - Supply
10V ~ 30V
Termination Style
Cable Leads
Ingress Protection
IP67, IP68, IP69K
Series
Response Frequency
100Hz
Indicator
LED
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C (TA)