SIT1602BC-33-33E-33.000000T
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
SIT1602BC-33-33E-33.000000T
Manufacture:
SiTime
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT1602BC-33-33E-33.000000T
Description:
MEMS OSC XO 33.0000MHZ H/LV-CMOS
Product Attribute
Output
HCMOS, LVCMOS
Frequency Stability
±50ppm
Series
SiT1602B
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Ratings
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Max)
4.5mA
Frequency
33MHz
Absolute Pull Range (APR)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Spread Spectrum Bandwidth
Part Status
Active
Current - Supply (Disable) (Max)
4.2mA
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
MEMS
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Type
XO (Standard)
Voltage - Supply
3.3V