SIT1602BI-13-28E-18.432000D
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
SIT1602BI-13-28E-18.432000D
Datasheet:
SIT1602BI-13-28E-18.432000D
Description:
MEMS OSC XO 18.4320MHZ H/LV-CMOS
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Max)
4.5mA
Frequency
18.432MHz
Current - Supply (Disable) (Max)
4.2mA
Mounting Type
Surface Mount
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply
2.8V