SIT1602BI-13-33S-66.660000D
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
SIT1602BI-13-33S-66.660000D
Datasheet:
SIT1602BI-13-33S-66.660000D
Description:
MEMS OSC XO 66.6600MHZ H/LV-CMOS
Product Attribute
Frequency
66.66MHz
Current - Supply (Disable) (Max)
4.3µA
Mounting Type
Surface Mount
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply
3.3V
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Function
Standby (Power Down)
Current - Supply (Max)
4.5mA