SIT1602BI-23-25N-65.000000D
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
SIT1602BI-23-25N-65.000000D
Datasheet:
SIT1602BI-23-25N-65.000000D
Description:
MEMS OSC XO 65.0000MHZ H/LV-CMOS
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply
2.5V
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Function
Current - Supply (Max)
4.2mA
Frequency
65MHz