STTH30R04W
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
STTH30R04W
Manufacture:
STMicroelectronics
Package:
DO-247-2 (Straight Leads)
Datasheet:
STTH30R04W
Description:
DIODE GEN PURP 400V 30A DO247
In Stock
418 pcs On sales
Product Attribute
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
DO-247-2 (Straight Leads)
Base Part Number
STTH30R04
Capacitance @ Vr, F
Supplier Device Package
DO-247
Reverse Recovery Time (trr)
100ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
15µA @ 400V
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
400V
Series
Current - Average Rectified (Io)
30A
Packaging
Tube
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 175°C
Diode Type
Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.45V @ 30A