RG3216P-3901-B-T1
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RG3216P-3901-B-T1
Manufacture:
Susumu
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
RG3216P-3901-B-T1
Description:
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Product Attribute
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series
RG
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Number of Terminations
2
Packaging
Digi-Reel®
Supplier Device Package
1206
Tolerance
±0.1%
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Resistance
3.9 kOhms
Composition
Thin Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.25W, 1/4W