RL0510S-4R7-F
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RL0510S-4R7-F
Manufacture:
Susumu
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RL0510S-4R7-F
Description:
RES SMD 4.7 OHM 1% 1/6W 0402
Product Attribute
Power (Watts)
0.167W, 1/6W
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)
Series
RL
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Current Sense
Number of Terminations
2
Packaging
Digi-Reel®
Supplier Device Package
0402
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
0/ +200ppm/°C
Resistance
4.7 Ohms