RL1220S-5R6-F
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RL1220S-5R6-F
Manufacture:
Susumu
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
RL1220S-5R6-F
Description:
RES SMD 5.6 OHM 1% 1/3W 0805
Packaging
Digi-Reel®
Supplier Device Package
0805
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
0/ +200ppm/°C
Resistance
5.6 Ohms
Composition
Thin Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Series
RL
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C