RR0816P-164-D
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RR0816P-164-D
Datasheet:
RR0816P-164-D
Description:
RES SMD 160K OHM 0.5% 1/16W 0603
Product Attribute
Failure Rate
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Number of Terminations
2
Tolerance
±0.5%
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Resistance
160 kOhms