RR0816P-183-D
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RR0816P-183-D
Manufacture:
Susumu
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
RR0816P-183-D
Description:
RES SMD 18K OHM 0.5% 1/16W 0603
Packaging
Digi-Reel®
Supplier Device Package
0603
Tolerance
±0.5%
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Resistance
18 kOhms
Composition
Thin Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Series
RR
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C