RR0816P-2432-D-38C
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RR0816P-2432-D-38C
Datasheet:
RR0816P-2432-D-38C
Description:
RES SMD 24.3KOHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance
±0.5%
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Resistance
24.3 kOhms
Composition
Thin Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C