RR1220P-622-D
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RR1220P-622-D
Datasheet:
RR1220P-622-D
Description:
RES SMD 6.2K OHM 0.5% 1/10W 0805
Product Attribute
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.5%
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Resistance
6.2 kOhms
Composition
Thin Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)