T1910100116-009
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
T1910100116-009
Manufacture:
TE Connectivity AMP Connectors
Package:
Datasheet:
T1910100116-009
Description:
T1910100116-009
Product Attribute
Features
Corrosion Resistant, EMC Resistant
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Thread Size
PG16
Housing Color
Black
Lock Location
Screw Locks on Hood
Connector Type
Hood
Housing Finish
Powder Coated
Size / Dimension
5.748" L x 2.283" W x 3.976" H (146.00mm x 58.00mm x 101.00mm)
Size
H10B
Ingress Protection
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Style
Side Entry
Dielectric Material
Aluminum Alloy, Die Cast
Series
HBPR
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C