T1910100132-009
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
T1910100132-009
Manufacture:
TE Connectivity AMP Connectors
Package:
Datasheet:
T1910100132-009
Description:
T1910100132-009
Product Attribute
Size
H10B
Ingress Protection
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Style
Side Entry
Dielectric Material
Aluminum Alloy, Die Cast
Series
HBPR
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Features
Corrosion Resistant, EMC Resistant
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Thread Size
M32
Housing Color
Black
Lock Location
Screw Locks on Hood
Connector Type
Hood
Housing Finish
Powder Coated
Size / Dimension
5.748" L x 2.283" W x 3.976" H (146.00mm x 58.00mm x 101.00mm)