T1910100140-009
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
T1910100140-009
Manufacture:
TE Connectivity AMP Connectors
Package:
Datasheet:
T1910100140-009
Description:
T1910100140-009
Product Attribute
Thread Size
M40
Housing Color
Black
Lock Location
Screw Locks on Hood
Connector Type
Hood
Housing Finish
Powder Coated
Size / Dimension
5.748" L x 2.283" W x 3.976" H (146.00mm x 58.00mm x 101.00mm)
Size
H10B
Ingress Protection
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Style
Side Entry
Dielectric Material
Aluminum Alloy, Die Cast
Series
HBPR
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C