36401E2N3ATDF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
36401E2N3ATDF
Manufacture:
TE Connectivity Passive Product
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
36401E2N3ATDF
Description:
FIXED IND 2.3NH 440MA 350 MOHM
Product Attribute
Inductance
2.3nH
Frequency - Self Resonant
8GHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
500MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Material - Core
Type
Thin Film
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series
3640, Sigma Inductors
DC Resistance (DCR)
350mOhm Max
Ratings
Current - Saturation
Q @ Freq
13 @ 500MHz
Current Rating (Amps)
440mA
Packaging
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.015" (0.37mm)
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
Tolerance
±0.2nH
Supplier Device Package
Company Profile
company
1) Good quality control
2) Highly competitive prices
3) state-of-art technology products
4) Fast and professional offers and solutions
5) Smooth communication & 24h on-line service 6) Effective OEM&ODM service
PROFESSIONAL TEAM
Category
36401E2N3ATDF Relevant information
364001
RF FERRITE SHEET 4.724"X4.724"
364002
RF FERRITE SHEET 4.724"X4.724"