LM3152-3.3DEMO
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
LM3152-3.3DEMO
Manufacture:
Texas Instruments
Package:
Datasheet:
LM3152-3.3DEMO
Description:
BOARD DEMO FOR LM3152-3.3
In Stock
15 pcs On sales
Product Attribute
Voltage - Input
6V ~ 24V
Current - Output
10A
Outputs and Type
1, Non-Isolated
Voltage - Output
3.3V
Supplied Contents
Board(s)
Regulator Topology
Buck
Utilized IC / Part
LM3152
Frequency - Switching
500kHz